Bebeklere Kimyon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Bebeklere Kimyon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bebeklere kimyon, bebeklerde gaz problemi oldukça sıkıntı yaratır. Emziren anneden geçen gaz problemi bebeklerde yaklaşık ilk üç ay veya altı ay sürebilir. Anne adayı yediği her şeye ilk üç ay dikkat etmelidir. Bebekler ilk doğduğu aylarda kendi başına gazlarını çıkaramazlar. Bu olay ise hem bebekte hem annede oldukça sıkıntı yaratır. Anne adayları bebeğindeki gaz sorunu çözebilmesi için her yola baş vurmayı dener. Bebeklere kimyon verilir ise birçok sıkıntı çözülecektir. Bazı bebeklerde gaz sorunu çok zor olmaktadır. Bu dönem ise hem bebeği hem anneyi üzer. Bebeğin rahatlığı her anne gibi herkesin düşündüğü şeydir. Bebeklere kimyon verilmesi aynı zamanda sancı ve ağrıyı giderir. Bebeğin huzursuz olması anne adayını, gerer ve bu durum her iki taraf için kâbus olur. Bebek ağladıkça anne adayı bu durum karşısında ne yapacağını bilemez. Bebeklerde oluşan gaz problemi bazı durum karşısında aileyi oldukça zorda bırakabilir. Aynı zamanda bebeği tok tutarak rahat uyumasını sağlar. Bebeklere kimyon verilmesi, bebeği besler soğuk algınlığına karşı korur. Emziren anneler bebeklerine kimyon vererek en doğru kararı vermiştir. Bunun yanı sıra bebeklere verilen kimyon anne adayı yediği yemeklerden sonra kendisi de içmelidir. Emziren annelerin yediği ve içtiği gıdalar süt yolu ile direk bebeğe geçer. Kimyon içen annelerde ise gaz problemi bebeklerine geçmeyecektir.

Bebeklere kimyon verilmesinin faydaları nelerdir?

Öncelikle bebeğe verilen kimyon gaz sancısını ortadan kaldırır. Bu arada emziren annelerin her gün boyunca sabah, akşam 1 su bardağı kaynatılmış kimyon içmelidir. Bebeklere kimyon verilmesi ise sabah akşam 3 ve 4 çay kaşığı kaynatılmış ve ılık olan kimyon verilmesi oldukça bebeğin gaz sorununu çözecektir. Bebeğe verilen kimyonun besleyici özelliği vardır. Bazı bebekler ise kimyon almayabilirler tadını beğenmeyebilirler böylesi bir durumda kimyon içerisine yarım çay kaşığı şeker atılabilir. Böylelikle bebeğiniz kimyonu severek içecektir. Bebeklere kimyon verilmesinin zararı yoktur. Yeni doğan bebeğe kimyon verilmesi yaklaşık 4 ay boyunca devam edebilir. Hiçbir sakınca yoktur, Bebeğin gaz sancıları ve ağrısına iyi gelmektedir. Bebeklerde verilen kimyon ise çekilmemiş olmalıdır. Tüm kimyon olarak kullanılmaktadır, ayrıca aktarcılarda kolayca bulunur.

Bebeklere verilen kimyon tarifi nasıl yapılır?
  • Çekilmemiş tüm kimyon
  • 1 cezve dolusu su
1 cezve dolu su kaynatılarak içerisine 1 çay kaşığı çekilmemiş tüm kimyon atılır. Yaklaşık bir on dakika bekletilerek demlenmesi sağlanır. Dinlendirilen kimyonu 1 kaç çay kaşık ile bebeğinize verebilirsiniz. Aynı zamanda anne kendisi de 1 su bardağı kimyonu içerse bebeğin ve kendisinin ne kadar rahat ettiğini göreceksiniz. Böylelikle anne ve bebekteki şişkinlik ve gaz problemi ortadan kalkacaktır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kimyon Nedir?

Kimyon Nedir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Gaz İçin Kimyon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Gaz İçin Kimyon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kimyon Türleri ve Özellikleri

Kimyon Türleri ve Özellikleri

Tane Kimyon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Tane Kimyon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kimyon Zayıflatır mı?

Kimyon Zayıflatır mı?

Nane Kimyon Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Nane Kimyon Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Emziren Anne Kimyon

Emziren Anne Kimyon

Güncel

Kimyon Faydaları Nelerdir?

Kimyon Faydaları Nelerdir?